Analysis of Scalar Mixing in Hybrid RANS-PDF Calculations of Turbulent Gas and Spray Flames
Doctoraatsverdediging toevoegen |
Geplande doctoraatsverdedigingen
| Promovendus/a |
Reni De Meester |
| Faculteit |
Faculteit Ingenieurswetenschappen en Architectuur |
| Vakgroep |
Vakgroep Mechanica van Stroming, Warmte en Verbranding |
| Curriculum |
Burgerlijk werktuigkundig-elektrotechnisch ingenieur, Universiteit Gent, 2007 |
| Academische graad |
Doctor in de ingenieurswetenschappen: werktuigkunde-elektrotechniek |
| Taal |
Engels |
| Vertaling titel |
Analyse van scalaire menging bij hybride RANS-PDF-berekeningen van turbulente gas- en spray-vlammen |
| Promotor(en) |
prof. Bart Merci, vakgroep Mechanica van Stroming, Warmte en Verbranding (EA03) |
| Examencommissie |
prof. Luc Taerwe (Voorzitter); dr. ir. Joris Degroote (EA03); prof. Geraldine Heynderickx (EA12); prof. Ulrich Maas (Karlsruher Institut für Technologie (KIT), Karlsruhe, Duitsland); prof. Bart Merci (EA03); dr. Bertrand Naud (CIEMAT, Madrid, Spanje); prof. Dirk Roekaerts (Technische Universiteit Delft, Nederland); prof. Sebastian Verhelst (EA03) |
Hedendaagse problemen zoals opwarming van de aarde en milieuvervuiling resulteren in een stijgende nood aan reductie van de uitstoot van broeikasgassen (CO2, H2O, CH4) en milieuverontreinigende stoffen (NOx, SOx), die deels het resultaat zijn van verbrandingsprocessen. Het is dus belangrijk om verbrandingsprocessen zo efficiënt mogelijk te maken, zodat de uitstoot van broeikasgassen en milieuverontreinigende stoffen tot een minimum beperkt wordt.
Aangezien grootschalige experimenten duur en moeilijk om in detail te bestuderen zijn, zijn simulaties het meest aangewezen voor de eerste stappen in het ontwerp van efficiëntere verbrandingsprocessen.
In dit streven naar een verminderde uitstoot, worden gas- en sprayvlammen tot het uiterste gedreven zodat in deze complexe vlammen reactiesnelheidsgerelateerde fenomenen, zoals lokale uitdoving, belangrijker worden. Daarom zijn modellen nodig waarbij er goed evenwicht gevonden wordt tussen het kunnen beschrijven van de complexe fenomenen en het beperken van de computationele kost. Voor statistisch stationaire vlammen, kan dit compromis gevonden worden in de combinatie van hybride RANS-PDF berekeningen en een getabelleerd verbrandingsmodel.
Dit doctoraatsonderzoek focust op de analyse van de modellering van mengprocessen bij de hybride RANS-PDF methode en hoe die modellering de voorspelling van de turbulente gas en sprayvlammen beïnvloedt om zo uiteindelijk tot meer betrouwbare simulaties te leiden.
Praktisch
Wanneer:
maandag
27
augustus
2012,
16:30
Waar: Auditorium D, Jozef Plateaustraat 22, 9000 Gent
Meer info
Contact:
doctoraat.fea@UGent.be