Deze website draagt het AnySurferlabel, een Belgisch kwaliteitslabel voor toegankelijke websites. Meer informatie vindt u op www.anysurfer.be.

Document acties

Eerste fase van nieuwe faculteitsbibliotheek Letteren en Wijsbegeerte afgerond

(15-02-2012) De eerste fase van de werken aan de bibliotheek van de faculteit Letteren en Wijsbegeerte van de Universiteit Gent is achter de rug. Het eerste deel van de nieuwe bib, die op termijn de collecties van 48 kleine bibliotheken zal herbergen, wordt op vrijdag 17 februari plechtig geopend.

Grootste openkastbibliotheek

De faculteit Letteren en Wijsbegeerte beschikt over een bijzonder rijke en uitgebreide bibliotheekcollectie van circa 670.000 volumes, die tot voor kort verdeeld waren over 48 vakgroep- en seminariebibliotheken op maar liefst 222 verschillende locaties in gebouwen in de Rozier, Blandijnberg, Sint-Pietersnieuwstraat en het Sint-Pietersplein.

De nieuwe centrale  faculteitsbibliotheek is gehuisvest in de Rozier 44, het oorspronkelijke 'Institut des Sciences' van het Plateaucomplex tegenover de Boekentoren. Na de grondige renovatie en verbouwing van dit deel van het gebouw, startte de verhuis van de collecties. Op vrijdag 17 februari komt officieel een einde aan de eerste fase van deze werken. In 2013 volgt de tweede fase en in 2014 moeten met de derde en laatste fase alle vakgroepbibliotheken verhuisd zijn naar het Roziergebouw. De nieuwe bib wordt dan meteen de grootste openkastbibliotheek in Gent.

Nu de eerste fase achter de rug is, zijn ongeveer 120.000 boeken in open kast raadpleegbaar en nog eens ongeveer 68.000 volumes via het depot. Momenteel zijn in de bib 221 werkplekken beschikbaar voor studie en voor het raadplegen van boeken. Door de centralisatie konden de openingsuren worden verruimd, zodat studenten en onderzoekers er voortaan van 9 tot 20 uur terecht kunnen (op vrijdag tot 17u).

Programma

  • Verwelkoming door rector Paul Van Cauwenberge
  • Toelichting bij het project door prof. Luc Moens, vicerector van de UGent en voorzitter van de bouwcommissie
  • Toespraak door de heer Lars Bjørnshauge, directeur van SPARC Europe en auteur van het reorganisatierapport ‘Het Netwerk’ in verband met de bibliotheken van de UGent
  • Toespraak door prof. Freddy Mortier, decaan van de faculteit Letteren en Wijsbegeerte van de UGent
  • Inhuldiging

Praktisch

Vrijdag 17 februari 2012 om 14u30. De genodigden verzamelen aan de ingang in de Rozier 44, 9000 Gent, waarna ze naar de nieuwe bibliotheek worden geleid.

De pers wordt vriendelijk uitgenodigd om de opening van de faculteitsbibliotheek bij te wonen.

Info

Saskia Scheltjens
Faculteitsbibliotheek Letteren en Wijsbegeerte
Gsm 0497 55 28 73
Saskia.Scheltjens@UGent.be