UGent'ers halen 23 gouden medailles op de Bedrijfssportspelen

(23-06-2017) Tijdens de voorbije Bedrijfssportspelen sleepten onze UGent'ers maar liefst 23 gouden medailles in de wacht. Ook werden er 35 zilveren medailles gehaald en 22 bronzen.

De 21ste Europese Bedrijfssportspelen vonden plaats in Gent van 21 tot 25 juni. Vijfduizend deelnemers streden er voor de overwinning in meer dan 20 verschillende sporten. De deelnemers waren afkomstig van bedrijven uit meer dan 20 Europese landen.

De UGent was vertegenwoordigd met maar liefst 165 sporters. Op een haar na was dat de grootste delegatie van alle deelnemende Europese bedrijven.

Een overzicht van de resultaten van de eerste dag:

  • Benjamin Van de Velde behaalde brons in de discipline oriëntatielopen (mB)
  • Bram Van de Velde behaalde zilver in de discipline zwemmen
  • Christ Willems behaalde zilver in de discipline lopen, 5000m (C)
  • Davy Deduytsche behaalde zilver in de discipline zwemmen 100m vrij en de 50m vlinderslag
  • Elke Rogge behaalde brons in de discipline lopen, 5000m (B)
  • Elke Van Hevele behaalde zilver in de discipline baanwielrennen
  • Els Wille behaalde brons in de discipline baanwielrennen
  • Geert Van der Stricht staat na dag 1 op een gedeelde 1ste plaats met 4,5 op 5 in de discipline schaken
  • Greet Persoon behaalde goud in de discipline oriëntatielopen (vB) en brons in de discipline verspringen (B)
  • Jean-Baptiste Van den Eede behaalde zilver in de discipline lopen, 5000m (A) en 800m (A)
  • Jeroen Kregel behaalde brons in de discipline baanwielrennen
  • Joris Thybaut behaalde goud in de discipline lopen, 5000m (C)
  • Kevin Van Hoovels behaalde goud in de discipline baanwielrennen en brons in de discipline individuele tijdrit (10 km)
  • Kurt Stevens behaalde de 4de plaats in de discipline lopen, 5000m (C)
  • Laura Blancquaert behaalde goud in de discipline lopen, 5000m (A)
  • Linde Eeckhout behaalde goud in de discipline zwemmen en zilver in de 50m vlinderslag
  • Maité Verloigne behaalde goud in de discipline lopen 100m (B) en 800m (B)
  • Marlies Jansegers behaalde goud in de discipline baanwielrennen
  • Nele Maes behaalde brons in de discipline zwemmen
  • Peter Geldof behaalde brons in de discipline lopen, 5000m (C)
  • Petra Van Damme behaalde zilver in de discipline lopen, 100m (B) en goud in de discipline verspringen (B)
  • Ria Coppejans behaalde zilver in de discipline zwemmen (50 m rugslag) en de 200m wisselslag (D)
  • Sander Van Acker behaalde zilver in de discipline oriëntatielopen (mA)
  • Yvonne Lambrecht behaalde brons in de discipline zwemmen
  • Zeger Hens behaalde zilver in de discipline lopen, 5000m (C)

De resultaten van de tweede dag:

  • Bram Van de Velde behaalde brons in de discipline zwemmen, 50m schoolslag (B)
  • Christ Willems behaalde goud in de discipline lopen, 1500m
  • Davy Deduytsche behaalde zilver in de discipline zwemmen, 50m schoolslag (B) en goud in 50m vrijeslag (B)
  • Dieter Van Renterghem behaalde brons in de discipline orientatielopen (mB)
  • Els Van Hende behaalde brons in de discipline hoogspringen C
  • Els Wille behaalde brons in de discipline wielrennen, wegrit
  • Fieke Van der Gucht behaalde brons in de discipline wielrennen, wegrit
  • Geert Van der Stricht behaalde zilver in de discipline schaken
  • Georgette D'Hondt behaalde brons in de discipline zwemmen, 200m vrijeslag (D)
  • Greet Persoon behaalde goud in de discipline orientatielopen (vB)
  • Jan Vierendeels behaalde brons in de discipline lopen, 400m
  • Jean-Baptiste Van den Eede behaalde zilver in de discipline lopen, 1500m (A)
  • Jindrich Peiren behaalde zilver in de discipline lopen, 400m (B) en goud in de discipline speerwerpen
  • Kathy Vlieghe behaalde zilver in de discipline orientatielopen (vD)
  • Kevin Van Hoovels behaalde goud in de discipline wielrennen, wegrit
  • Linda Hermans behaalde goud in de discipline lopen, 1500m (B), en ook goud in de discipline speerwerpen (B)
  • Linde Eeckhout behaalde zilver in de discipline zwemmen, 50m vrijeslag (A)
  • Maité Verloigne behaalde zilver in de discipline lopen op de 200m (B), brons op de 1500m (B) en goud op de 400m (B)
  • Marine Movsisyan behaalde zilver in de discipline orientatielopen (vA)
  • Petra Van Damme behaalde goud in de discipline lopen op de 200m (B) en zilver op de 400m (B)
  • Ria Coppejans behaalde zilver in het hoogspringen (D)
  • Sander Van Acker behaalde brons in de discipline oriëntatielopen (mA)
  • Tom Du Pan behaalde goud in de discipline lopen, 400m (A)
  • In het vrouwenbasket werd een gouden medaille behaald
  • Het team orientatielopen (Sander Van Acker, Greet Persoon, Pieter Van Renterghem) behaalde zilver
  • Zilver was er ook voor de 4x50m wisselslag gemengde aflossing (Tareq Ahmad, Bram Van de Velde, Davy Deduytsche, Linde Eeckhout), alsook zilver voor de 4x50m wisselslag mannen (Tareq Ahmad, Michael Monte, Davy Deduytsche, Bram Van de Velde)
  • Het aflossingsteam (lopen) behaalde een gouden medialle

De resultaten van de derde dag:

  • Bram Van de Velde behaalde zilver in het zwemmen (open water)
  • Ook Elke Van Hevele behaalde goud in het zwemmen (open water)
  • Het herenbasket leverde een bronzen medaille op
  • In de green run behaalden verschillende UGent’ers medailles: zilver voor Isaac Demey (5km A), zilver voor Kurt Stevens (5km C), zilver voor Ludo Van Marsnille (5km E), goud voor Christ Willems (5km C), brons voor Hilde Dewulf (5km D), zilver voor Jeroen Straglier (10km B), brons voor Matthias Vanhaverbeke (10km B), brons voor Zeger Hens (10km C), zilver voor Linda Hermans (10km B) en zilver voor Christ Willems (10km C).