Lezing 'Het verboden Vertoog over vrijwillige slavernij van Etienne de La Boétie'
- Voor wie
- Alumni , Medewerkers , Privépersonen , Studenten
- Wanneer
- 30-03-2023 van 19:30 tot 21:00
- Waar
- Technicum - Auditorium D, Sint Pietersnieuwstraat 41, 9000 Gent
- Voertaal
- Nederlands
- Door wie
- Vakgroep Letterkunde, Vakgroep Vertalen, Tolken en Communicatie i.s.m. Humanities Academie
- Contact
- floris.bernard@ugent.be
- Website
- https://humanitiesacademie.ugent.be/
Deze lezingenreeks gaat in op verschillende vormen van "verboden boeken", van de middeleeuwen tot nu, in verschillende talen en culturen.
Literatuur is lang niet altijd een vrijblijvend tijdverdrijf. Door de eeuwen heen, en ook nu nog, stelt literatuur de gangbare consensus in vraag, op politiek, moreel, of maatschappelijk vlak. Dit levert vaak conflicten en debatten op. Literatuur werd verboden, verketterd, gecensureerd, en / of aangepast.
Deze lezingenreeks gaat in op verschillende vormen van "verboden boeken", van de middeleeuwen tot nu, in verschillende talen en culturen en wil op een laagdrempelige manier een breed publiek laten kennismaken met literatuurgeschiedenis, meer bepaald hoe literatuur in conflict kan komen met maatschappelijke normen en morele waarden.