Faculteiten Konvent (FK)


1. Naam: Faculteiten Konvent

2. Afkorting: FK

3. Zie ook: Kommissie Sociaal

4. Oprichting: 1940-41

5. Afschaffing:

6. Inhoud: Het Faculteiten Konvent overkoepelt meer dan 27 (richtingsgebonden of opleidingsgebonden) verenigingen. Voor elke opleiding aan de universiteit bestaat er wel een Faculteitskring. Ze verzorgen de opvang van nieuwe studenten en organiseren tal van activiteiten waar elkeen zijn medestudenten kan ontmoeten.

7. Aangesloten bij: Dienst StudentenActiviteiten

9. Website: Klik hier voor de website van het FK

10. Tijdschrift: F.K.-Nieuws, Rugnummer, Schamper

 

De voorzitters van het Faculteiten Konvent:

1941-1942 ROOSENS Heli Vlaamse Geschiedkundige Kring
1942-1943 SAMUËL André Vlaamse Technische Kring
1944-1945 VAN DE VELDE Paul Germania
1948-1949 DE CLERCQ Joris Vlaams Rechtsgenootschap
1949-1950 CALLENS Stani Vlaamse Ekonomische Kring
1950-1951 MOREELS Roland Vlaams Rechtsgenootschap
1952-1953 VERHULST Adriaan Vlaamse Geschiedkundige Kring
1953-1954 HOOGEWIJS Joris Germania
1954-1955 SWIJSEN Fons Geografica
1955-1956 WILLEMS Jos Vlaams Rechtsgenootschap
1956-1957 CAPIAU Dirk Vlaams Rechtsgenootschap
1957-1958 HOOGEWIJS Georges Germania
1957-1958 DAESELEIRE Hugo Vlaams Rechtsgenootschap
1958-1959 HOOGEWIJS Georges Germania
1959-1960 GELAN Emiel Gentse Farmaceutische Kring
1959-1960 STAPPAERTS Dirk Germania
1960-1961 FERKET Wim Vlaamse Geneeskundige Kring
1960-1961 BLOMME Walter Gentse Farmaceutische Kring
1961-1962 TYBERGHEIN Frans Gentse Farmaceutische Kring
1962-1963 VAN CLEEF Peter Politeia
1963-1964 STUYVEN Werner Klassieke Kring
1963-1964 DE WILDE Eddy Vlaamse Ekonomische Kring
1964-1965 COLLA Marcel Politeia
1965-1966 SCHRAM Fred Politeia
1966-1967 DE BACKER Hugo Vlaamse Technische Kring
1967-1968 LAMBERT Luk Chemica
1968-1969 BERKVENS André Vlaamse Psychologische en Pedagogische Kring
1969-1970 VAN DE WAUWER Danny Wis- en Natuurkundige Kring
1969-1970 VAN DEN BOSSCHE Luc (vanaf januari 1970) Vlaams Rechtsgenootschap
1970-1971 VAN DEN BOSSCHE Luc Vlaams Rechtsgenootschap
1971-1972 VAN DEN WEGHE Herman Vlaamse Landbouwkundige Kring
1971-1972 VAN CAUWENBERGE Paul (1ste helft november 1970) Vlaamse Geneeskundige Kring
1971-1972 VANDER STICHELE Bob (vanaf 2de helft november 1970 tot 16 december 1970) Vlaamse Geneeskundige Kring
1971-1972 DAMBRE Wim (vanaf 16 december 1970 tot april 1972) Vlaams Rechtsgenootschap
1972-1973 OP DE BEECK Jan Chemica
1972-1973 SAMSON Etienne Vlaamse Technische Kring
1973-1974 SAMSON Etienne Vlaamse Technische Kring
1974-1975 BLOEM Luc Vlaams Rechtsgenootschap
1974-1975 SAMSON Etienne Vlaamse Technische Kring
1975-1976 BLOEM Luc Vlaamse Rechtsgenootschap
1976-1977 MERRE Chris Politeia
1977-1978 VAN MALLEGHEM Jacques Vlaams Rechtsgenootschap
1978-1979 VEREEKEN Dirk Vlaams Rechtsgenootschap
1979-1980 VEREEKEN Dirk Vlaams Rechtsgenootschap
1980-1981 BLOK Hans Polteia
1981-1982 VAN LANCKER Freddy Vlaamse Psychologische en Pedagogische Kring
1982-1983 DAENINCK Peter Vlaams Rechtsgenootschap
1982-1983 STEVENS Miguel Vlaamse Diergeneeskundige Kring
1982-1983 VAN LANCKER Freddy Vlaamse Psychologische en Pedagogische Kring
1983-1984 ROGIERS Marc Vlaams Rechtsgenootschap
1984-1985 VERCRUYSSE Bernard Vlaams Rechtsgenootschap
1985-1986 WYCKAERT Stephan Vlaams Rechtsgenootschap
1986-1987 GHEERAERT Christof Gentse Farmaceutische Kring
1986-1987 DE JAEGER Erik Germania
1987-1988 DE JAEGER Erik Germania
1987-1988 DEPAUW Wim Vlaamse Technische Kring
1988-1989 CLAEYS Marnix FAPUB
1988-1989 VAN DEN BRANDE Ben Gentse Biologische Kring
1989-1990 LEPAGE Brigitte Vlaamse Geneeskundige Kring
1990-1991 LEPAGE Brigitte Vlaamse Geneeskundige Kring
1991-1992 BEELAERT Luk Vlaamse Geneeskundige Kring
1992-1993 WESEMAEL Stefaan Vlaamse Landbouwkundige Kring
1993-1994 BEECKMAN Hajo Politeia
1994-1995 COENEYE Tom Gentse Biologische Kring
1995-1996 POTS Tim Politeia
1996-1997 POTS Tim Politeia
1997-1998 VANTHUYNE Steve Vlaamse Geneeskundige Kring
1998-1999 BEELAERT Wim Vlaamse Geschiedkundige Kring
1999-2000 VANHEUVERBEKE Dieter VLAM
2000-2001 CAPOEN Ward GBK
2001-2002 VANSLEMBROUCK Nele Vlaamse Geschiedkundige Kring
2002-2003 WEUSTENRAED Claire Oosters-Afrikaanse Kring
2003-2004 VAN DER BRACHT Hans Vlaamse Geneeskundige Kring
2004-2005 PIJPELINK Hans Chemica
2005-2006 KETELS Frank Oosters-Afrikaanse Kring
2006-2007 DEWEPPE Alexander KunstHistorische Kring
2007-2008 VERBEURGT Thijs Slavia
2008-2009 WERBROUCK Emmelien Vlaamse Geschiedkundige Kring
2009-2010 WILLEMS Jan Vlaamse Economische Kring
2010-2011 VERBEKE Laurens Vlaamse Economische Kring
2011-2012 MERLIER Jochen Slavia
2012-2013 BEKAERT Wim Vlaamse Geschiedkundige Kring
2013-2014 VAN DEN MEERSCHE Sam Geografica
2014-2015 VANDEN MEERSCHAUT Jens Vlaamse Geschiedkundige Kring