Programma overzicht Quetelet colleges

Programma 2020-2022

Het programma van de 8ste lichting Quetelet studenten (2020-2022) zag er als volgt uit:

Module 1: Wat is wetenschap? (sept – dec 2020)

  1. 23/09/2020: Inauguraal college module: Wat is wetenschap? (Sylvia Wenmackers – KU Leuven)
  2. 30/09/2020: Workshop ‘Hoe schrijf ik een zakelijk betoog?’ (Liesbet Triest - UGent)
  3. 07/10/2020: Wiskunde (Veerle Fack – UGent)
  4. 14/10/2020: Workshop debatteren (Joyce De Coninck – UGent)
  5. 21/10/2020: Rechtswetenschap (Anne Ruth Mackor - Rijksuniversiteit Groningen)
  6. 28/10/2020: Antropologie (Hugo De Block – UGent)
  7. 04/11/2020: Geschiedenis (Berber Bevernage – UGent)
  8. 18/11/2020: Literatuurwetenschap (Bart Keunen – UGent)
  9. 25/11/2020: Godsdienstwetenschappen (Annelies Lannoy - UGent)
  10. 02/12/2020: Over denkfouten, mentale valkuilen en kritisch denken. (Johan Braeckman - UGent)

Module 2: Wetenschap en maatschappij (feb – mei 2021)

Thema 1: Gezondheid

  1. 10/02/2021: Identiteit (Paul Verhaeghe – UGent)
  2. 17/02/2021: Menselijke genetica (Elfride De Baere – UGent)
  3. 24/02/2021: Gezondheidszorg (Eric Mortier – UZ Gent)
  4. 03/03/2021: Gezondheidszorg in het Globale Zuiden (Wim Van Damme – Instituut voor Tropische Geneeskunde)
  5. 10/03/2021: Impact van nieuwe technologie op diagnostiek en therapie (Jérôme Van Biervliet - Vlaams instituut voor Biotechnologie)

Thema 2: Economie

  1. 17/03/2021: Inleiding tot de economie (Gert Peersman – UGent)
  2. 24/03/2021: Uitdagingen voor onze arbeidsmarkt (Stijn Baert –UGent)
  3. 31/03/2021: Europese Monetaire Politiek (Paul De Grauwe - LSE)
  4. 21/04/2021: Brexit (Hylke Vandenbussche – KU Leuven)
  5. 28/04/2021: Ecologische economie (Brent Bleys – UGent)

Module 3: (R)evoluties van de 20ste en 21ste eeuw

  1. 29/09/2021: Relativiteitstheorie (Karel Van Acoleyen – UGent)
  2. 06/10/2021: Kosmologie (Katrien Kolenberg – KU Leuven)
  3. 13/10/2021: Amerikaanse politiek en maatschappij (Kristiaan Versluys – UGent)
  4. 20/10/2021: Hedendaagse kunst (Philippe Van Cauteren – SMAK)
  5. 27/10/2021: Economische ontwikkeling Rusland vs. China (Bruno Merlevede – UGent)
  6. 03/11/2021: Architectuur (Hilde Heynen - KU Leuven)
  7. 10/11/2021: Belgische politiek (Hendrik Vuye – Universiteit Namen)
  8. 17/11/2021: Film (Tom Paulus – Universiteit Antwerpen)
  9. 01/12/2021: Geopolitiek (Sven Biscop UGent)
  10. 08/12/2021: Europese politiek (Kathleen Van Brempt – Europees parlement)

Module 4: Uitdagingen voor de toekomst

  1. 16/02/2022: Workshop powerpointpresentaties (Daan Raemdonck) en workshop debatteren (Laura Cools)
  2. 23/02/2022: Islam in Europa (Khalid Benhaddou – Netwerk Islamexperten)
  3. 02/03/2022: Polarisatie, desinformatie en depluralisatie (Christophe Busch – Hannah Arendt Instituut)
  4. 09/03/2022: The Stakes and Implications of Decolonisation (Olivia Umurerwa Rutazibwa London School of Economics)
  5. 16/03/2022: Journalistieke uitdagingen (Karel Verhoeven – De Standaard)
  6. 17/03/2022: workshop presenteren (De Redenaar)
  7. 23/03/2022: Evolutie, feminisme en het nature-nurture-debat (Griet Vandermassen)
  8. 30/03/2022: Alzheimer (Rosa Rademakers – VIB)
  9. 20/04/2022: Over het Ontstaan van de Tijd (Thomas Hertog -  KUL)
  10. 27/04/2022: De Oekraïne-oorlog, de energietransitie en de toekomst van het “energiewapen” (Thijs Van de Graaf – UGent)
  11. 04/05/2022: Artificiële intelligentie (Katleen Gabriels – Universiteit Maastricht)
  12. 11/05/2022: Armoede (Bea Cantillon – UAntwerpen)
  13. 18/05/2022: Landbouw en voeding (Joris Relaes – ILVO)

Gerelateerde inhoud