Programma overzicht Quetelet colleges

Programma 2020-2022

Module 1: Wat is wetenschap? (sept – dec 2020)

  1. 23/09/2020: Inauguraal college module: Wat is wetenschap? (Sylvia Wenmackers – KU Leuven)
  2. 30/09/2020: Workshop ‘Hoe schrijf ik een zakelijk betoog?’ (Liesbet Triest - UGent)
  3. 07/10/2020: Wiskunde (Veerle Fack – UGent)
  4. 14/10/2020: Workshop debatteren (Joyce De Coninck – UGent)
  5. 21/10/2020: Rechtswetenschap (Anne Ruth Mackor - Rijksuniversiteit Groningen)
  6. 28/10/2020: Antropologie (Hugo De Block – UGent)
  7. 04/11/2020: Geschiedenis (Berber Bevernage – UGent)
  8. 18/11/2020: Literatuurwetenschap (Bart Keunen – UGent)
  9. 25/11/2020: Godsdienstwetenschappen (Annelies Lannoy - UGent)
  10. 02/12/2020: Over denkfouten, mentale valkuilen en kritisch denken. (Johan Braeckman - UGent)

Module 2: Wetenschap en maatschappij (feb – mei 2021)

Thema 1: Gezondheid

  1. 10/02/2021: Identiteit (Paul Verhaeghe – UGent)
  2. 17/02/2021: Menselijke genetica (Elfride De Baere – UGent)
  3. 24/02/2021: Gezondheidszorg (Eric Mortier – UZ Gent)
  4. 03/03/2021: Gezondheidszorg in het Globale Zuiden (Wim Van Damme – Instituut voor Tropische Geneeskunde)
  5. 10/03/2021: Impact van nieuwe technologie op diagnostiek en therapie (Jérôme Van Biervliet - Vlaams instituut voor Biotechnologie)

Thema 2: Economie

  1. 17/03/2021: Inleiding tot de economie (Gert Peersman – UGent)
  2. 24/03/2021: Uitdagingen voor onze arbeidsmarkt (Stijn Baert –UGent)
  3. 31/03/2021: Europese Monetaire Politiek (Paul De Grauwe - LSE)
  4. 21/04/2021: Brexit (Hylke Vandenbussche – KU Leuven)
  5. 28/04/2021: Ecologische economie (Brent Bleys – UGent)

Programma 2019-2021

Module 1: Wat is wetenschap? (sept – dec 2019)

  1. 24/09/2019: Inauguraal college module ‘Wat is wetenschap? (Sylvia Wenmackers – KU Leuven)
  2. 01/10/2019: Over denkfouten, mentale valkuilen en kritisch denken (Johan Braeckman – UGent)
  3. 08/10/2019: Wiskunde (Fred Brackx – UGent)
  4. 15/10/2019: Workshop ‘Hoe schrijf ik een zakelijk betoog?’ (Liesbet Triest – UGent)
  5. 22/10/2019: Rechtswetenschap (Anne Ruth Mackor - Rijksuniversiteit Groningen)
  6. 29/10/2019: Antropologie, wetenschap van de mens? (Koenraad Stroeken – UGent)
  7. 05/11/2019: Geschiedenis (Berber Bevernage – UGent)
  8. 12/11/2019: Literatuurwetenschap (Bart Keunen – UGent)
  9. 19/11/209: Godsdienstwetenschappen: een contradictio in terminis? (Annelies Lannoy – UGent)
  10. 26/11/2019: College Interdisciplinariteit (Gertrudis Van de Vijver – UGent)

Module 2: Wetenschap en maatschappij (feb – mei 2020)

Thema 1: Gezondheid

  1. 11/02/2020: Psychoanalyse (Paul Verhaeghe - UGent)
  2. 18/02/2020: Menselijke genetica (Elfride De Baere – UGent)
  3. 25/02/2020: Gezondheidszorg in de derde wereld (Wim Van Damme – Instituut voor Tropische Geneeskunde)
  4. 03/03/2020: Gezondheidszorg (Eric Mortier - UGent)
  5. 10/03/2020: College Interdisciplinair BOF-project: Monitoring of Auditory-nerve Integrity after Noise Exposure (Sarah Verhulst en Ingeborg Dhooge, UGent)

Thema 2: Economie

  1. 17/03/2020: Belgische economie (Stephanie De Smedt – De Tijd)
  2. 26/03/2020: Europese Monetaire Politiek (Paul De Grauwe – LSE)
  3. 31/03/2020: Europese Centrale Bank (Frank Smets – ECB)
  4. 21/04/2020: Brexit (Hylke Vandenbussche – KU Leuven)
  5. 28/04/2020: Ecologische economie (Brent Bleys – UGent)

Module 3: De revoluties van de 20ste en 21ste eeuw (sept - dec 2020)

  1. 22/09/2020: Relativiteitstheorie (Karel Van Acoleyen – UGent)
  2. 29/09/2020: Kosmologie (Katrien Kolenberg – KU Leuven)
  3. 06/10/2020: Kwantummechanica (Frank Verstraete – UGent)
  4. 13/10/2020: Kunst (Philippe Van Cauteren – S.M.A.K.)
  5. 20/10/2020: Film (Tom Paulus – Universiteit Antwerpen)
  6. 27/10/2020: Architectuur (Bart Verschaffel - UGent)
  7. 03/11/2020: Belgische politiek (Rik Van Cauwelaert)
  8. 10/11/2020: Europese politiek (Sophie in ’t Veld – Europees Parlement)
  9. 17/11/2020: Amerikaanse politiek en maatschappij (Kristiaan Versluys – UGent)
  10. 24/11/2020: Geopolitiek (Sven Biscop - UGent)
  11. 01/12/2020: Economische ontwikkeling Rusland vs. China (Bruno Merlevede – UGent)

Module 4: Uitdagingen voor de toekomst (feb – mei 2021)

  1. 09/02/2021: Pandemic preparedness (Anne-Mieke Vandamme – KU Leuven)
  2. 16/02/2021: Menselijk geluk in de 21e eeuw (Lieven Annemans – UGent)
  3. 23/02/2021: Wat is politiek? Over actief burgerschap en maatschappelijke betrokkenheid (Alicja Gescinska - University of Buckingham)
  4. 02/03/2021: Islam in Europa (Khalid Benhaddou - Coördinator netwerk islamexperten)
  5. 09/03/2021: Humanitaire hulp (Linda Polman, onderzoeksjournaliste)
  6. 16/03/2021: Urbanisatie in het Globale Zuiden (Koenraad Bogaert – UGent)
  7. 23/03/2021: Armoede (Bea Cantillon – Universiteit Antwerpen)
  8. 30/03/2021: Artificiële intelligentie (Aleksandra Pizurica - UGent)
  9. 20/04/2021: Europese politiek (Hendrik Vos - UGent)
  10. 27/04/2021: Staatsrecht, toekomst België/Vlaanderen (Hendrik Vuye - Université de Namur)

Gerelateerde inhoud