Programma overzicht Quetelet colleges

Programma 2019-2021

Module 1: Wat is wetenschap? (sept – dec 2019)

  1. 24/09/2019: Inauguraal college module ‘Wat is wetenschap? (Sylvia Wenmackers – KU Leuven)
  2. 01/10/2019: Over denkfouten, mentale valkuilen en kritisch denken (Johan Braeckman – UGent)
  3. 08/10/2019: Wiskunde (Fred Brackx – UGent)
  4. 15/10/2019: Workshop ‘Hoe schrijf ik een zakelijk betoog?’ (Liesbet Triest – UGent)
  5. 22/10/2019: Rechtswetenschap (Anne Ruth Mackor - Rijksuniversiteit Groningen)
  6. 29/10/2019: Antropologie, wetenschap van de mens? (Koenraad Stroeken – UGent)
  7. 05/11/2019: Geschiedenis (Berber Bevernage – UGent)
  8. 12/11/2019: Literatuurwetenschap (Bart Keunen – UGent)
  9. 19/11/209: Godsdienstwetenschappen: een contradictio in terminis? (Annelies Lannoy – UGent)
  10. 26/11/2019: College Interdisciplinariteit (Gertrudis Van de Vijver – UGent)

Module 2: Wetenschap en maatschappij (feb – mei 2020)

Thema 1: Gezondheid

  1. 11/02/2020: Psychoanalyse (Paul Verhaeghe - UGent)
  2. 18/02/2020: Menselijke genetica (Elfride De Baere – UGent)
  3. 25/02/2020: Gezondheidszorg in de derde wereld (Wim Van Damme – Instituut voor Tropische Geneeskunde)
  4. 03/03/2020: Gezondheidszorg (Eric Mortier - UGent)
  5. 10/03/2020: College Interdisciplinair BOF-project: Monitoring of Auditory-nerve Integrity after Noise Exposure (Sarah Verhulst en Ingeborg Dhooge, UGent)

Thema 2: Economie

  1. 17/03/2020: Belgische economie (Stephanie De Smedt – De Tijd)
  2. 26/03/2020: Europese Monetaire Politiek (Paul De Grauwe – LSE)
  3. 31/03/2020: Europese Centrale Bank (Frank Smets – ECB)
  4. 21/04/2020: Brexit (Hylke Vandenbussche – KU Leuven)
  5. 28/04/2020: Ecologische economie (Brent Bleys – UGent)

Programma 2018-2020

Module 1: Wat is wetenschap? (sept – dec 2018)

  1. 24/09/2018: Inauguraal college door de programmadirectie
  2. 03/10/2018: Wat is wetenschap? (Sylvia Wenmackers – KU Leuven)
  3. 10/10/2018: Wiskunde (Fred Brackx – UGent)
  4. 17/10/2018: Workshop ‘Hoe schrijf ik een zakelijk betoog?’ (Liesbet Triest – UGent)
  5. 24/10/2018: Over denkfouten, mentale valkuilen en kritisch denken (Johan Braeckman – UGent)
  6. 31/10/2018: Antropologie, wetenschap van de mens? (Koenraad Stroeken – UGent)
  7. 07/11/2018: Hoe wetenschappelijk is geschiedenis? (Berber Bevernage – UGent)
  8. 14/11/2018: Literatuurwetenschappen (Bart Keunen – UGent)
  9. 21/11/2018: Recht en wetenschap: waarheidsvinding in het strafproces (Anne Ruth Mackor - Rijksuniversiteit Groningen)
  10. 28/11/2018: Godsdienstwetenschappen: een contradictio in terminis? (Annelies Lannoy – UGent)

Module 2: Wetenschap en maatschappij (feb – mei 2019)

Thema 1: Gezondheid

  1. 13/02/2019: Het Brein (Wim Fias – UGent)
  2. 20/02/2019: Psychoanalyse (Reitske Meganck – UGent)
  3. 27/02/2019: Menselijke genetica (Elfride De Baere – UGent)
  4. 06/03/2019: Gezondheidszorg (Eric Mortier - UGent)
  5. 13/03/2019: Gezondheidszorg in de derde wereld (Bruno Gryseels – Instituut voor Tropische Geneeskunde)

Thema 2: Economie

  1. 20/03/2019: De Europese Centrale Bank (Frank Smets, ECB)
  2. 27/03/2019: Populisme (Koen Schoors, UGent)
  3. 03/04/2019: Europese Monetaire Politiek (Paul De Grauwe, LSE)
  4. 24/04/2019: Basisinkomen (Yannick Vanderborght – UCL)
  5. 08/05/2019: Ecologische economie (Brent Bleys – UGent)

Module 3: De revoluties van de 20ste en 21ste eeuw (sept - dec 2019)

  1. 25/09/2019: Relativiteitstheorie (Karel Van Acoleyen – UGent)
  2. 02/10/2019: Kosmologie (Katrien Kolenberg – KU Leuven)
  3. 09/10/2019: Kunst (Philippe Van Cauteren – S.M.A.K.)
  4. 16/10/2019: Cinefilie als Methode? (Tom Paulus - UAntwerpen)
  5. 23/10/2019: Architectuur (Bart Verschaffel - UGent)
  6. 30/10/2019: Economische ontwikkeling Rusland vs. China (Bruno Merlevede – UGent)
  7. 06/11/2019: Europese politiek (Sophie in ‘t Veld – Europees Parlementslid)
  8. 13/11/2019: Geopolitiek (Sven Biscop - UGent)
  9. 20/11/2019: Amerikaanse politiek en maatschappij (Kristiaan Versluys – UGent)
  10. 27/11/2019: Belgische politiek (Dave Sinardet – VUB)

Module 4: Uitdagingen voor de toekomst (feb – mei 2020)

  1. 19/02/2020: De EU in de 21e eeuw (Hendrik Vos – UGent)
  2. 26/02/2020: Kinderrechten (Bruno Vanobbergen, Algemeen Directeur Agentschap Opgroeien)
  3. 04/03/2020: China als nieuwe wereldmacht (Jonathan Holslag – VUB)
  4. 11/03/2020: Artificiële intelligentie (Katrien Beuls - VUB)
  5. 18/03/2020: De invloed van sociale media (Katleen Gabriels, Maastricht University)
  6. 25/03/2020: Seksuologie: transgenderzorg (Els Elaut, UZ Gent)
  7. 01/04/2020: De islam in Europa (Khalid Benhaddou – Coördinator Netwerk islamexperten)
  8. 22/04/2020: Workshop Presentatietechnieken (De Redenaar)
  9. 29/04/2020: Consumptie en Fair Fashion (Marieke Eyskoot, Sustainable Fahion & Lifestyle Expert)  

Gerelateerde inhoud