Onderzoeksverblijf aan de UAM in Managua

(20-12-2024) Simon Geiregat ondernam deze maand een zeer intensief onderzoeksverblijf aan de Universidad Americana (UAM) in Managua, Nicaragua. Hij verzorgde colleges en gaf presentaties en sloot zijn verblijf af met veel ruimte voor verdere samenwerking.

De Universidad Americana (UAM) is op heden de meest prestigieuze universiteit van Nicaragua, en één van de meest gerenommeerde in de regio Centraal-Amerika. Het was daarom een eer en een groot plezier voor prof. Geiregat om op de hartverwarmende manier eigen aan Latijns-Amerika te worden verwelkomd in 's lands hoofdstad.

Het verblijf bestond uit een aantal mijlpalen. Op 2 december verzorgde prof. Geiregat een korte presentatie over een wetenschappelijk artikel in open access dat hij had ingediend voor de Revista Científica de Estudios Sociales van de ontvangende universiteit. Op 4 december introduceerde hij de bachelorstudenten in de rechten in de materie van de intellectuele rechten aan de hand van een college over de TRIPs-overeenkomst en de impact van dit instrument op landen in het Globale Zuiden. Op 12 december presenteerde hij zijn voorlopige bevindingen over hedendaagse tendensen in de toepassing van de uitputtingsdoctrine in de intellectuele rechten aan een academisch publiek. En op 14 december verzorgde hij een pitchpresentatie over de uitdagingen die artificiële intelligentie meebrengt voor het auteursrecht, en dit tijdens een internationale studievoormiddag gericht op juridische professionals.

Simon Geiregat at Universidad AmericanaGIPLI-professor Simon Geiregat blikt terug op het onderzoeksverblijf met mooie herinneringen en een optimistisch gevoel over toekomstige samenwerking. Hij is overtuigd dat een voortzetting van de Trans-Atlantische samenwerking tussen Universiteit Gent en de UAM zal leiden tot een interessante synergie op het vlak van onderzoek en onderwijs. Hij kijkt er ook naar uit om een delegatie van de Faculteit Rechtswetenschap, Humanitaire wetenschappen en Internationale relaties te mogen ontvangen in (het iets minder tropische maar hopelijk niet al te frisse) Gent in mei 2025.

Het onderzoeksverblijf vond plaats van 2 tot 19 december 2024 en was mogelijk dankzij een "explore & valorize"-project toegekend door het Global Minds Fund van Universiteit Gent en VLIRUOS.